Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Konkurs sportowy pt. ,, Metoda Dennisona – jak wygląda zbiór ćwiczeń?”

Paul Dennison  amerykański pedagog, opracował  formę terapii, zwaną kinezjologią edukacyjną lub "Metodą Dennisona", którą przetestował na sobie, gdyż sam również zmagał się z dysleksją. Odkrył związek pomiędzy trudnościami w nauce a wykonywaniem pewnych ruchów ciała. Opracowany przez niego zestaw ćwiczeń  wspomaga pamięć, wydolność mózgu, koordynację motorykę ciała, a zwłaszcza wykorzystuje  współpracę dłoni ze zmysłem wzroku. Pomaga dzieciom w nauce oraz w lękach, agresywnych zachowaniach oraz mającym specyficzne potrzeby edukacyjne, upośledzeniach umysłowych, autyźmie, zespole Downa, mózgowym porażeniu dziecięcym.

W obecnych czasach, gdy dominuje elektronika, dzieci mają ograniczony spontaniczny ruch. Wpływa to nie tylko na ich rozwój motoryczny, ale także na pamięć, koncentrację, wzrok i słuch, zachowanie.

Zapraszamy klasy 4-8  do konkursu sportowego, pt,, Metoda Dennisona – jak wygląda zbiór ćwiczeń?”, który poprzez przekaz wizualny pozwoli  na popularyzowanie wiedzy na temat efektywnego przyswajania wiedzy, wspomagania emocjonalnego rozwóju i przezwyciężania problemów poprzez ruch i zorganizowane ćwiczenia fizyczne.

Prosimy o przygotowanie pracy w formacie A3 lub A4 z uwidocznionymi  ćwiczeniami na rysunkach, ilustracjach, zdjęciach( inne?) wraz z opisem, ewentualnie krótkimi informacjami objaśniającymi. Prace należy podpisywać na odwrocie: imię, nazwisko, klasa. Najciekawsze prace będą umieszczone na gazetce ściennej przy sali gimnastycznej.

Pod uwagę będzie brana poprawność, kreatywność, estetyka, staranność. Nagrodą będzie  bieżąca ocena celująca z wf. Czekamy na wasze prace do 21 października:

Organizatorzy: Małgorzata Lipowska, Joanna Kwiatyszek, Tomasz Siwek, Marcin Groć, Krystyna Gosztyła-Pabian.

 

Data dodania: 2022-10-03 21:54:39
Data edycji: 2022-10-03 21:59:08
Ilość wyświetleń: 284

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Galeria

Zobacz zdjęcie z naszej szkoły oraz ostatnich wydarzeń!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej