Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Akcja charytatywna NA RATUNEK DZIECIOM W ROGU AFRYKI

Akcja charytatywna NA RATUNEK DZIECIOM W ROGU AFRYKI
 
Szanowni Państwo,
w środę 08. marca w godzinach 17.00-19.00 organizujemy w szkole akcję charytatywną pod patronatem UNICEF-u: NA RATUNEK DZIECIOM W ROGU AFRYKI, podczas której będziemy zbierać pieniądze na pomoc dzieciom – ofiarom niedożywienia.

Sytuacja w Rogu Afryki

W samym rogu Afryki 2 miliony dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Jest to jeden z regionów świata, w którym sytuacja jest dramatyczna. Region ten stoi obecnie w obliczu czwartego z rzędu sezonu opadów poniżej średniej od końca 2020r. Tragiczną sytuację pogłębia kryzys wodny i trwająca w pięciu krajach susza. Nawet 20 milionów ludzi w Dżibuti, Etiopii, Erytrei, Kenii i Somalii będzie potrzebowało pomocy wodnej i żywnościowej do końca 2023r. Powodem jest susza, brak bezpieczeństwa, konflikty i trudna sytuacja gospodarcza.
Długotrwała susza doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Przez ekstremalne temperatury brakuje żywności i wody pitnej. Ludzie, zmuszeni opuścić swoje domy, wyruszają w długą drogę w dramatycznej walce o przetrwanie. Życie i zdrowie 10 milionów dzieci jest zagrożone. Aż 2 miliony z nich cierpią z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia. To stan skrajnego wyczerpania organizmu, które może doprowadzić do śmierci.

Działania UNICEF w tym regionie

UNICEF jest w Rogu Afryki od lat. Leczy niedożywione dzieci, zapewnia kompleksową opiekę medyczną i zdatną do picia wodę. Dostarcza dzieciom więcej żywności terapeutycznej niż jakakolwiek inna organizacja. Pomaga powrócić dzieciom do pełni sił, umożliwia im zdrowy rozwój. Jednak dostępne fundusze nie pozwalają dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących dzieci.

Zebrane podczas zbiórki fundusze zapewnią między innymi:
• Leczenie niedożywionych dzieci (zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających),
• Bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych,
• Niezbędny sprzęt medyczny i leki.

W ramach planowanej imprezy przewidujemy atrakcje, do udziału w których zapraszamy całą społeczność szkolną. Uczestnictwo w poszczególnych aktywnościach możliwe będzie po wykupieniu symbolicznej cegiełki (w dowolnej kwocie). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc otwieramy zapisy. Chętnych rodziców zapraszamy do zgłaszania Librusem do mnie - Agaty Zubrzyckiej. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aerobik – 15 osób (prowadząca: p. Małgorzata Lipowska),
Mecz piłki siatkowej – 14 osób (prowadzący: p. Marcin Groć),
Mecz tenisa stołowego z p. Renatą Bućko,
Warsztaty makramowe – 12 osób (prowadząca: p. Katarzyna Gondek-Fojtar),

Wszystkich Państwa zapraszamy także do zakupu ciast w mini kawiarence oraz do zakupu prac plastycznych uczniów w holu szkoły.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu, a przy okazji do przekazania wsparcia na szczytny cel.

Agata Zubrzycka
Agnieszka Walczak
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
Data dodania: 2023-02-08 19:05:47
Data edycji: 2023-02-08 19:08:13
Ilość wyświetleń: 285

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Galeria

Zobacz zdjęcie z naszej szkoły oraz ostatnich wydarzeń!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej