Międzynarodowy Dzień Kropki

Uwaga! Kropki są wszędzie

Już po raz drugi świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia zostały zainspirowane książką Petera Reynoldsa “The Dot”. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashy. Dzięki niej dziewczynka rozwinęła swój talent i uwierzyła w siebie. Dlatego jest to dzień kreatywności i odkrywania swoich mocnych stron.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu działaniach, których motywem przewodnim była kropka. Dzieci z klas 1-3 odgadywały hasło z sylab ukrytych w holu szkoły, tworzyły z połączeń kropek kolorową mozaikę, rozwiązywały zaszyfrowane wyrazy. Po wytężonej pracy można było zjeść “kropkowe śniadania”. Ponadto w holu wystawiona została fotobudka, w której każdy mógł zrobić zdjęcie w kropkowej ramce.

Uczniowie starszych klas mogli zabawić się w poszukiwaczy kropek i odczytać ukryte w kodach QR sentencje i ciekawostki. Na lekcjach języka polskiego stawali się poetami lub twórcami kropek; wstawiali kropki w połączonych zdaniach, tworzyli testy czujności, kropkowe wróżby inne kreatynę zadania.

Tego kropka królowała wszędzie, nawet na ubraniach dzieci… i nauczycieli. To był naprawdę „kropkowy” zawrót głowy.

Beata Rulewicz i Edyta Sałasznik

 

[Not a valid template]
Font Resize
Kontrast