Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, uprzejmych gestów i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski ogłosił, że będzie to kolejny Dzień na wesoło. Wszyscy mieli ubrać się na żółto. Nieodłącznym elementem szkolnego stroju stał się kotylion z napisem Jestem życzliwy. Na przerwach można było poczęstować się życzliwością, czyli optymistyczną sentencją. Nie zabrakło też fotobudki z wesołymi gadżetami. Uczniowie i nauczyciele robili sobie zdjęcia w radosnych kolorach. Na lekcjach klasy piąte projektowały znaczki z okazji Dnia Życzliwości, przygotowywały reklamy tego święta oraz opisywały życzliwego człowieka.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie poetyckim o życzliwości. Po raz kolejny klasy wybrały też najżyczliwszego nauczyciela oraz najżyczliwszego ucznia.

Dzieci z klas I-III utworzyły drzewo życzliwości z dłoni, na których napisane były serdeczności dla innych, układały rymowanki o życzliwości, tworzyły obrazki pod tegorocznym hasłem akcji: Łączy nas nić porozumienia oraz przekazywały sobie miłe słowa.

Chyba każdemu się marzy, aby Dzień Życzliwości trwał cały rok. Życzymy wszystkim, aby w codziennych sytuacjach towarzyszyła nam pozytywna energia i dobre relacje z innymi.

Samorząd Uczniowski

 

[Not a valid template]

 

 

Font Resize
Kontrast