Powrót do Działania

LIGA KLAS 2013/2014

SZKOLNA LIGA KLAS 2013/2014 RUSZYŁA…

W tym roku szkolnym  rywalizacja między klasami IV – VI rozpoczęła się
od potyczek ekologiczno – przyrodniczych. Temat przewodni stanowiła Złota Polska Jesień. Rywalizacja trwała tydzień i była przeprowadzona metodą mini projektu. Ocenie podlegały:  biżuteria wykonana z darów jesieni, bukiet ułożony z liści oraz wiadomości i umiejętności
z dziedziny ekologii. W salach lekcyjnych uczniowie przygotowali kąciki przyrodnicze
oraz gazetki tematyczne. W związku z Akcją Sprzątania Świata odbyła się zbiórka makulatury i nakrętek. W dniu podsumowania rywalizacji uczniowie wykonywali wiele zadań o tematyce przyrodniczej. Na przełomie września i października szkoła mieniła się wieloma barwami. Jesień zastukała w nasze drzwi.

W ogólnej rywalizacji ekologiczno – przyrodniczej zwyciężyła klasa VI b. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VI a, a trzecią lokatę uzyskała klasa IV c.

GRATULUJEMY…

B. Kwaśniewska-Śliwka

 

…………………………………………………………………………………………….

 

 

Rozpoczął się kolejny etap szkolnej ligi. Tym razem skupiliśmy się na talentach artystycznych naszych uczniów.  Rywalizacja odbyła się 14 października 2013 r.. Jury oceniało układ taneczny, recytację wierszy Jana Brzechwy, występ wokalny, piękne bukiety kwiatów z bibuły karbowanej oraz dzieło malarskie, którym miał być portret wybranego nauczyciela. Okazuje się, że nasza szkoła jest kuźnią talentów.

Rywalizację artystyczną wygrała klasa VI b. Miejsce 2 uzyskała klasa VI a. Na trzecim podium stanęła klasa V a.

GRATULUJEMY…

B. Kwaśniewska-Śliwka

—————————————————————————————————————

Sportowe mikołajki w naszej szkole!

 

06.12 w naszej szkole aż roiło się od mikołajów reniferów oraz skrzatów i elfów. Wszystkie dzieci miały na głowach czerwone czapki i prezent w ręku dla koleżanki lub kolegi. Każda klasa przygotowała mikołajkową gazetkę oraz różnego rodzaju dekoracje. Choinki były pięknie przybrane, w klasie było mnóstwo świątecznych ozdób, a na drzwiach wisiały wieńce, papierowe świeczki, i mikołaje. Mimo remontu panującego w naszej szkole wszystko było piękne i kolorowe. Na sali gimnastycznej odbywały się zawody mikołajowe. Młodzi sportowcy walczyli o pierwsze miejsca i punkty do ligi klas w różnych dyscyplinach.

Złoty medal w tenisie stołowym w kategorii dziewczyn zdobyła Martyna Leśniak z klasy 6a. Postanowiłyśmy przeprowadzić z nią wywiad:

 

Red. Zosia Resler: Czy łatwo było Ci pokonać wszystkich zawodników? Czy zawodnicy dobrze grali?

 

Martyna Leśniak: Niektórzy zawodnicy okazali się dla mnie nie lada wyzwaniem, jednak starałam się, nie poddawać  i walczy do ostatniej chwili. Wydaje mi się, że podczas tego turnieju sporo się nauczyłam.

 

Red. Czy do tych zawodów się odpowiednio przygotowywałaś? Czy jesteś dumna ze swojego sukcesu?

 

M. L.: Teraz widzę, że opłacało mi się ćwiczyć i choć jestem z siebie dumna, to nie zamierzam spocząć na laurach, pierwsze miejsce daje mi motywacje do dalszego treningu.

 

Bardzo Dziękujemy za odpowiedzi na nasze pytania, a teraz porozmawiajmy z Adamem Bogaczem który również zdobył pierwsze miejsce w tej samej dyscyplinie tylko w kategorii chłopców.

 

Red. Zosia Resler: Czy łatwo było Ci pokonać wszystkich zawodników? Czy zawodnicy dobrze grali?

 

Adam Bogacz: Według mnie w turnieju było tylko 2 dobrych zawodników. Ja i Kuba z klasy 5. Nie było trudno wygrać.

 

Red. Czy do tych zawodów się odpowiednio przygotowywałeś ? Czy jesteś dumny ze swojego sukcesu?

                          

Adam Bogacz:  Do tych zawodów podszedłem bez większego stresu wcale sie nie przygotowywałem i tak bez problemów wygrałem.

 

 

Męski zespół piłkarski z klasy 6a pokonał wszystkie klasy, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z liderem tego zespołu Miłoszem Michtą:

 

Red.: Czy łatwo było Ci pokonać wszystkich zawodników? Czy zawodnicy dobrze grali?

Miłosz Michta: Było nam  bardzo łatwo wygrać, ponieważ mieliśmy dobry zespół.

Red.: Czy do tych zawodów się odpowiednio przygotowywałeś? Czy jesteś dumny ze swojego sukcesu?

M.M.: Czas wolny po szkole poświęcaliśmy na treningi oraz ćwiczyliśmy z P. Nowak na wf. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojego sukcesu.

Natomiast z kategorii dziewczyn wygrał zespół z kl.6b. Przeprowadziłyśmy wywiad z przedstawicielem Kamilą Kobojczyk.

Red. Zosia Resler: Czy łatwo było Ci pokonać wszystkich zawodników? Czy zawodnicy dobrze grali?

 

Kamila Kobojczyk : Było mi trudno pokonać tak dobrych zawodników. Jestem zaskoczona grą z zespołem z 4b jak na swój wiek dziewczyny wymiatały. Inne drużyny prezentowały równie wysoki poziom.

 

Red. Czy do tych zawodów się odpowiednio przygotowywałaś? Czy jesteś dumna ze swojego sukcesu?

 

Kamila Kobojczyk: Ćwiczyliśmy na wf i jesteśmy bardzo zadowolone ze swojego osiągnięcia.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za odpowiedzi na nasze pytania. Według nas mikołajki były bardzo udane. W szkole było czuć świąteczną atmosferę, a wszystkie dzieci czerpały radość nie tylko z otrzymanych prezentów, ale też z tego że sami mogli obdarować koleżankę lub kolegę. Dzięki szkolnym mikołajkom każdy mógł poczuć, że święta już się zbliżają.   

IMG_0793

Font Resize
Kontrast