WROCŁAWSKI DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

WROCŁAWSKI DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

10.12.2021 roku, upamiętniając ważne wydarzenie, kiedy to Olga Tokarczuk, wrocławianka, odebrała  w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, urządziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CZYTANIA. Bo czytać warto, trzeba, należy.

Czytaliśmy na lekcjach, przerwach, w klasach, na korytarzach, przy choince, pod choinką, na parapetach – gdzie się dało. I po cichu, i na głos. Czytali uczniowie i nauczyciele. Przykład dał nam…nie, nie Bonaparte – tym razem  Pani Dyrektor, odczytując fragment “Lukrecji”, pierwszej powieści córki autora znanego wielu czytelnikom “Mikołajka”.

Miłośnicy odczytywania ukrytych sensów mogli tego dnia rozwiązywać matematyczne zadania tekstowe przygotowane specjalnie na tę okazję przez Panią Martę Mróz. Wyniki wskazywały i miejsce, w którym leżakowała książka, i stronę do odczytania.

Niektórzy odważyli się na coś więcej – wybrali cytaty ze swoich ulubionych lektur. Zapisywali je na tablicach w klasach, choć idea była inna… Wybrane cytaty, zapisane wcześniej na karteczkach, miały zawisnąć wokół wykaligrafowanego przez Panią Magdę Kuczmę szyldu: WROCŁAWSKI DZIEŃ CZYTANIA. Cóż, czytanie ze zrozumieniem systematycznie ćwiczymy. Będzie lepiej:)

I wisienka na torcie. Odwołując się do cytatu z “Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk (do dzisiaj artystycznie zapisany przez Panią Magdę Kuczmę wisi w KĄCIKU HUMANISTÓW), można było zastanowić się nad tym, jakim kto jest czytelnikiem:

GĄBKĄ, LEJKIEM, CEDZAKIEM czy SITEM.

Liczymy na to, że wśród czytającej gawiedzi więcej Sit niż Lejków.

                                                                                                                                 SU

dav

dav

sdr

sdr

sdr

dav

Font Resize
Kontrast