Ogród Botaniczny

23 września 2013 r. uczniowie klasy V b wzięli udział w lekcji przyrody w muzeum przyrodniczym we Wrocławiu, w ramach realizowanego projektu “Szkoła w mieście”. Uczniowie podziwiali piękne okazy roślin, których na co dzień nie można spotkać na skwerach czy w parkach.

Wystawa ukazuje przedstawicieli flory wszystkich regionów geograficznych kuli ziemskiej. Jest to jedyna w Polsce tak dużych rozmiarów stała wystawa botaniczna i w całości opierająca się na zbiorach z Zielnika Muzeum Przyrodniczego UWr.

Prezentowanych jest na niej blisko 500 gatunków roślin należących do wszystkich grup systematycznych, uporządkowanych zgodnie z systemem proponowanym przez Szweykowskich.

Zróżnicowanie świata roślinnego pokazano poczynając od wybranych grup glonów poprzez grzyby, porosty, mszaki, rośliny nagozalążkowe i okrytozalążkowe, aż do jednoliściennych. Oprócz okazów, wraz z określeniem ich pozycji systematycznej i miejsca występowania, każda rodzina roślin okrytozalążkowych uzupełniona jest barwną planszą ze schematem kwiatu. Powoduje to, że prócz wartości czysto poznawczych i estetycznych wystawa może służyć również wydatną pomocą przy realizowaniu programów dydaktycznych z zakresu botaniki.

Beata Voit – Graczyk

kwiatek

DSC_5531DSC_0112DSC_0093DSC_0080

 

Font Resize
Kontrast