Muzeum Architektury

Wycieczka do Muzeum Architektury

8 kwietnia – w ramach programu „Szkoła w mieście”
 – klasa 4b była w Muzeum Architektury. Niestety, dzień przed wycieczką rozpoczął się remont górnej części muzeum, ale dolna część była nadal otwarta. Oglądaliśmy wiele starych projektów, ale było też tam (nowoczesne) magiczne pudełko, w którym znajdowały się zrobione z papieru ogrody. Była to chyba dla nas najlepsza atrakcja. Kiedy zwiedziliśmy dół muzeum, bawiliśmy się w „Tropicieli tajemnic”. Dostaliśmy karty pracy związane z terenem wokół muzeum, na których było kilka zadań do rozwiązania.

Na początku mieliśmy zaznaczyć, co jest wyrzeźbione na budynku baszty przy Hali Targowej – był to niedźwiedź.

Kolejne zadanie polegało na wyszukaniu różnic między rysunkiem na kartce a obrazem wyrzeźbionym w budynku. Wcale nie było to takie łatwe, jak nam się na początku wydawało. Na końcu mieliśmy znaleźć ukryty barokowy ogród Ossolineum, który należał kiedyś do Zakonu Krzyżowców. To miejsce zachwyciło nas swoim pięknem, tym bardziej, że była ładna pogoda i chciało nam się wracać do szkoły. Rozsiedliśmy się na ławeczkach i szukaliśmy herbu tego miejsca.

Wycieczka do muzeum bardzo nam się podobała i pokazała nam, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele miejsc, które musimy odkryć. J

 

 

                                               Hania Budka i Hania Bieńko

DSC00397DSC00468DSC00471DSC00480

 

 

 

Font Resize
Kontrast