paź 21

Nowy adres strony internetowej naszej szkoły.

Od dziś nasza szkolna strona internetowa ma nowy adres.

Prosimy odwiedzać nas pod adresem:

www.sp64.pl

Również od dziś można korespondować mailowo z nauczycielami i administracja szkoły

używając nowych adresów, dostępnych w zakładkach KADRA, DYREKCJA oraz KONTAKT

 

paź 18

Muzeum Powozów

Wycieczka do Muzeum Powozów w Galowicach.

Galowice – Muzeum Powozów

galowice2galowice

paź 15

Pasowanie na pierwszoklasistę

Uroczyste pasowanie na „pierwszaka” odbędzie się w dniu 25 października o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

paź 14

Ogród Zoologiczny

W październiku w ramach „Szkoły w mieście” udaliśmy się na lekcję przyrody do ZOO. Poznaliśmy dużo ciekawych rzeczy związanych z ptakami i gadami. Dowiedzieliśmy się o czym u ptaków informuje nas dziób, a o czym u gadów informuje ich rogówka. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy również odwiedzić inne zwierzęta. Bardzo podobało nam się z zewnątrz Afrykarium.

uczniowie klas czwartych :)

IMG_0208IMG_0201

paź 14

TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIEWCZĄT

Zapraszam na zajęcia sportowe – gry i zabawy ukierunkowane na piłkę nożną dla dziewcząt kl I-III oraz IV-VI, które odbywają się w szkole na dużej sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym, w dniach poniedziałek 9-10 godzina lekcyjna, środa 9 godzina lekcyjna.

W zeszłym roku szkolnym zdobyłyśmy tytuł Mistrza Dolnego Śląska U10 dziewcząt oraz graliśmy w Finale Ogólnopolskim w Mistrzostwach Polski. W tym roku chcemy obronić tytuł. :)

Szczegółowe informacje u prowadzącej zajęcia.

 

Agnieszka Nowak

e-mail: agnes.novak@wp.pl

projekt piekno1

paź 14

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Uwaga!
Samorząd Uczniowski bierze udział w akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Prosimy wszystkich uczniów o przyniesienie znicza, który zapłonie na polskich cmentarzach na Litwie i Ukrainie.

miejsce zbiórki: sala nr 14
data: do 27 października

Gorąco prosimy o wparcie naszej akcji!!!

paź 12

MAŁY MISTRZ

 

malymistrz

 

W trzech klasach pierwszych naszej szkoły ruszył program „Mały mistrz”. Jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te toRowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz,Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I– III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko. Nauczyciel może w kolejnych latach zmieniać niektóre sprawności i np. w I klasie w ramach sprawności “Piłkarz” realizować zajęcia piłki nożnej, a w następnych latach np. koszykówki czy siatkówki.
Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Zajęcia prowadzą wychowawcy klas pierwszych wraz z nauczycielem wf p. Beatą Szymczak.

Prezentacja Mały Mistrz

paź 10

zDolny Ślązaczek

W dniu 15 października odbędzie się szkolny etap zDolnego Ślązaczka.

Konkurs odbędzie się w godz. 12.00 – 13.00

sala nr 18: uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6c

sala nr 16: uczniowie klas 6a i 6b

paź 10

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni  Rodzice!

Informujemy, że 14 października – Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

paź 09

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej zapraszamy do wzięcia udziału w KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH, dotyczących propozycji zmian prawnych i organizacyjnych zwiększających współpracę pomiędzy nauczycielami, a rodzicami i uczniami.

Propozycje te są przedmiotem aktualnych prac w Ministerstwie Edukacji Narodowej w ramach projektu systemowego „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Celem konsultacji jest poznanie punktu widzenia dyrektorów szkół/przedszkoli, nauczycieli i rodziców na propozycje dotyczące, m.in.:

  • zwiększenia wpływu rodziców i uczniów na decyzje dotyczące szkolnego życia,
  • pobudzenie współpracy szkół z instytucjami lokalnymi,
  • zmian w urządzeniu budynków szkolnych, tak by ułatwiały różnego rodzaju aktywności sprzyjające współpracy w czasie lekcji i poza nimi.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wzięciem udziału w konsultacjach, zapraszamy do zgłoszenia się poprzez elektroniczny formularz, który znajdziecie Państwo na stronie projektu – www.szkolawspolpracy.pl

Pod formularzem dostępne są regulamin oraz harmonogram konsultacji w poszczególnych miastach.

Wszelkie pytania dotyczące konsultacji prosimy kierować na adres: katarzyna.wierzbicka@frdl.org.pl

paź 09

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Szanowni Państwo informujemy,

W czerwcu 2014 roku została wprowadzona Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, która uprawnia do szeregu ulg na terenie całego kraju. W związku z tym istnieje możliwość składania wniosków o wydanie karty (Karty Dużej Rodziny) w siedzibie Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny MOPS przy ul. Dąbrowskiego 11/2 w dni robocze poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7.30 do 15.30, we wtorki od 10.00 do 15.30.

Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Więcej informacji na stronie: rodzina.gov.pl lub pod numerem tel. 71 782 35 94, 71 782 35 95 (Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny MOPS).

paź 08

„Cały Wrocław Czyta”

Dnia 7 października kolejny raz wyruszyliśmy odwiedzić i zasilić książkami skrzyneczkę bookcrossingową. Tym razem zawitaliśmy na nasz wrocławski dworzec. Pogoda znów nam dopisała i pełni humoru po ciekawej wycieczce wróciliśmy do szkoły

uczniowie klasy IV c

  bcc

Starsze posty «